Anička ve městě

Anička ve městěDěj

Volné pokračování knížky Anička a její kamarádky. Začíná návratem Aničky do Prahy, kde ji čeká spousta překvapení, okouzlení i zklamání, radostí i strastí a otázek, na které hledá odpovědi ve svém deníku. Anička si zase zvyká na nové prostředí, školu, kamarádky a kupuje si vysněné křečky. Seznámí se i s mladým Adamem, který hraje krásně na klavír a je slepý. Rodiče ji nutí chodit na angličtinu, která ji baví, a do baletu, který nenávidí. Postupně najde nejbližší kamarádku Moniku i kamaráda, tím je Tarek, kluk arabského původu, který báječně hraje loutkové divadlo. Se ztřeštěnou Monikou Anička prožívá veselá i trochu nebezpečná dobrodružství, s Tarkem připravuje divadelní představení. Ale všechno není růžové, zahynuli jí narození křečci a po jedné příhodě rodiče nastolili přísný režim. Anička přemýšlí, zda existuje šestý smysl, a Adam jí ho pomůže najít. Chmurné dny se obrací v lepší, mnohé se mění a Aničce je zase dobře na světě. Holčičí knížka o dívčích radostech, ale i trápeních, hledání a velkém kamarádství. O tom, co si děvčata špitají i co opravdu prožívají.

Ukázka

„A kdybych….“ začala Anička nesměle, ale věděla, že teď to musí říct: „A kdybych to trochu uměla, mohla bych ti s tím divadlem pomáhat?“
Tarek se na ni nejdřív skoro udiveně podíval: „Ty bys chtěla?“
„Chtěla.“
„No, mně by se to náhodou docela hodilo,“ uvažoval Tarek. „Akorát mi ještě táta musí udělat světýlka, aby se mi divadlo hezky nasvítilo.“
„A až ti je udělá, tak mi řekneš? Slibuješ?“ ujišťovala se Anička.
„Slibuju,“ přikývl Tarek.
Anička měla takovou radost, že by se snad nejradši roztančila po trávníku. Anebo by vyletěla za červeným sluncem. Anebo… Najednou ji napadlo něco, co ji samotnou překvapilo.
Co kdyby dala Tarkovi pusu?
Ale pak se sama za sebe zastyděla. Copak dává holka první pusu? A jak by se na to Tarek asi tvářil? Znovu se na něj podívala. Taky se na ni podíval. A pak se oba, ani nevěděli proč, začali smát.
Ten večer ji Tarek doprovodil domů. A když si Anička po večeři otevřela svůj deník, nevěděla, co napsat dřív. Stalo se toho tolik. První hodina angličtiny, Eva a Adam, naštvaná Katka, křídy, kolotoč, fontánka a Tarkův slib. To všechno by snad popisovala až do rána. Takže po dlouhém rozvažování ze všech zážitků zbylo jen tohle:
Adam a Eva se mají rádi. Já mám asi radši Ditu než Katku. A teď největší tajemství: asi trošku miluju Tarka. Já nevím proč, ale mně se chce zase smát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.